حاتم بخشی دولت از کیسه دیگران!

هیات دولت دیروز در اقدامی عجیب کل اراضی محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران را به سازمان صداوسیما که در همسایگی این مکان قرار دارد، واگذار کرد.

محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهوری در توضیح این بخشش دولت به صدا و سیما در جمع خبرنگاران گفت: صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از این جهت مهم است که هم‌اکنون در دنیا یکه‌تاز است و همه شبکه‌های قدرت‌های ظالم و کفر جهانی در مقابلش قرار دارند. بنابراین توسعه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت یک ضرورت است و امروز به شدت مورد توجه قرار گرفته و باید امکانات لازم برای توسعه آن داده شود.

این مقام دولتی گفت: ما باید زمین دیگری در جای دیگر برای نمایشگاه بین‌المللی انتخاب کنیم یاهمانطور که در فهرست واگذاری‌ها هم آمده، به بخش خصوصی اجازه دهیم در قسمت‌های مختلف استان و شهر تهران نمایشگاه ایجاد کنند. البته قبلا به تمام استان‌های کشور مجوزایجاد نمایشگاه داده شده است.

ادعای معاون اول محترم رئیس جمهوری از جهات مختلف عجیب و تا حدودی غیر منطقی به نظر می رسد:

اولاً این اراضی هرگز متعلق به دولت نبوده و نیست، بنابر این دولت اجازه ندارد مالی را که متعلق به او نیست ،به شخص دیگری واگذار کند. این اراضی به آستان قدس رضوی تعلق دارد که از حدود 45 سال قبل به صورت وقف در اختیار نمایشگاه های بین‌المللی قرار گرفته است.

ثانیا"، این حاتم بخشی دولت از کیسه دیگران چرا در فاصله 25 روز مانده به خاتمه مسئولیت خود صورت می گیرد. آیا اهمیت صدا و سیما و ضرورت حمایت از آن در برابر اقدام قدرت های ظالم، نکته مبهم و پیچیده ای بوده که پس از گذشت 8 سال از عمر دولت آقای احمدی نژاد به اعضای کابینه ثابت شده است؟ در روزهای اخیر چه اتفاق ویژه ای رخ داده که دولتمردان را نسبت به حمایت ارضی (!) از صدا و سیما مجاب ساخته است؟

ثالثاً ، در شرایطی که جدول برگزاری دهها نمایشگاه بین المللی در سال جاری و در مکان فعلی از پیش تعیین و به شرکت کنندگان داخلی و خارجی اطلاع رسانی شده است، تصمیم ناگهانی به تغییر مکان برگزاری نمایشگاهها به محلی نامعلوم چه معنایی دارد ؟

رابعاً ، در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلات بزرگی نظیر تورم ، انباشت نقدینگی در دست مردم ، تحریم های تجاری غرب، رکود تولید صنعتی و مواردی از این قبیل روبروست، اگر یافتن سرمایه گذار بخش خصوصی برای مشارکت در پروژه بسیار گران قیمت احداث محل جدید نمایشگاههای بین المللی به همین سادگی است که معاون اول محترم رئیس جمهوری به آن اشاره فرموده اند ، چرا تاکنون این طرح به تعویق افتاده و اجرایی نشده است؟

امیدواریم در سه هفته باقی مانده از عمر مسئولیتی دولت شاهد تصمیمات معقول تری از سوی اعضای کابینه باشیم و این طور نباشد که صرفاً برای پرکردن ساعت کار هیات دولت، طرح هایی را تصویب کنیم که هرگز اجرا شدنی نیست و صرفاً جنبه هیاهوی تبلیغاتی دارد.

نوشته: کامران نرجه

این یادداشت در صفحه 4 روزنامه اطلاعات پنجشنبه 20 تیر 1392 درج شده است

 

 

/ 0 نظر / 28 بازدید